Contacteer ons
De Wassende Maan

De Wassende Maan

Biopakket
Webshop
Biowinkel
Boerderij
recepten
nieuws en events
DE WASSENDE MAAN LOGO

informatie

  • Onze pakketten
  • Deze week in je box
  • Afhaalpunten
  • Word coöperant

snelle links

  • Webshop
  • Over de boerderij
  • Recepten
  • Openingsuren winkel

klantenservice

  • Veelgestelde Vragen pakket
  • Contact
  • Algemene voorwaarden pakket
  • Privacyverklaring

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van De Wassende Maan! Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en mis niets!


Copyright © 2025 door De Wassende Maan. Alle rechten voorbehouden.

Betaalmethoden

Eénpans orzo (orzotto) met courgette

Eénpans orzo (orzotto) met courgette

ingredients

Boodschappenlijstje

  • olijfolie
  • 1 ui
  • 2 teentjes knoflook
  • 3 courgettes
  • 400 gram orzo
  • 2 blokjes groenten bouillon (+ 1 liter water)
  • 1 handje verse Italiaanse kruiden, zoals basilicum, peterselie, salie, oregano of 2 theelepels gedroogde kruiden
  • 50 gram geraspte kaas
  • zout
  • peper
instructions

Bereiding

  1. Verwarm een flinke scheut olijfolie in een hapjespan.
  2. Pel de ui en knoflook en was de courgettes. Snij de ui en knoflook fijn. Snij de courgette in dunne reepjes. Bak de ui, courgette, en knoflook ongeveer 2 minuten in de olijfolie. Voeg de orzo toe en roer goed door. Bak ongeveer 2 minuten.
  3. Maak de groentebouillon intussen klaar. Voeg net zoveel bouillon toe aan de orzo, zodat de orzo net onder water staat. Laat het geheel lekker pruttelen. Voeg steeds wat bouillon toe als deze is ingedroogd. In totaal moet de orzo ongeveer 8-10 minuten koken. Proef even of jouw orzo gaar is.
  4. Hak intussen de verse kruiden fijn en voeg deze toe aan de orzo. Roer ook de geraspte kaas erdoor. Breng op smaak met zout en peper.

Soms heb je gewoon zin in iets eenvoudigs dat tegelijk romig, kruidig en troostrijk is. Deze orzo met courgette en Italiaanse kruiden voelt een beetje als een risotto, maar dan met veel minder moeite. Terwijl de pasta zachtjes de bouillon opslurpt, meng je er frisse courgette, geurige kruiden en een snuifje kaas door.

 

door Foxilicious